Kad iegādājāties mēbeles, esat sev jautājis: “Kāpēc masīvkoka mēbeles ir tik dārgas?”
Nav noslēpums, ka tagad var atrast lētas “koka” mēbeles daudz vieglāk nekā jebkad agrāk. Tās var izskatīties labi un tās viegli var nopirkt veikalā. Tomēr ir pamats uzskatīt, ka lētas mēbeles nekalpos ilgi, un tas nozīmē, ka ilgtermiņā jūs maksāsiet vairāk.
Kādi ir trīs galvenie “koka” veidi, ko izmanto mēbeļu izgatavošanā? Būtībā ir trīs veidi: masīvkoks, skaidu plātne vai MDF un saplāksnis.
Šajās kategorijās ir augstas kvalitātes un zemākas kvalitātes versijas, kas galu galā ietekmēs mēbeļu ilglaicīgu izturību un cenu. Masīvkoksne ir dabas resurss, ko mēs iegūstam organiski, nevis ražošanas procesā. Masīvkoksne var būt gan cietkoksne, gan skujkoksne. Cietkoksnes ir stiprāka ar lielāku blīvumu un daudz dārgākas nekā skujkoki
Tipiski cietkoksnes, kas atrodamas augstas kvalitātes koka mēbelēs, ir: Ozols, Ķirsis, Kļava, Valrieksts, Bērzs, Osis, bet skujkoku- priede, egle, ciedrs.
Cietkoki aug lēnāk un ir ugunsizturīgāki, tāpēc tie ir vēlami kvalitatīvām mēbelēm. Vēl viens faktors cietkoksnes cenai izriet no tā, ka tiek izmantotas tikai labākās koka daļas.
Valrieksts ir dārgāks, jo tas ir nedaudz retāks dēļ dabiskā ierobežojuma, piemēram, izmēra, dēļ. Ozols, osis, kļava un ķirsis ir bagātīgāk sastopami, tie aug lielāki, ir ļoti pieprasīti koksnes skaistā izskata dēl, tāpēc tie ir lētāki nekā valrieksti, bet dārgāki par dažiem citām cietkoksnēm. Bērzs ir nedaudz lētāks par visiem šiem, jo koksnes slānī nav tik vienmērīgi dabiski toņi. Bērzs ir lieliski piemērots beicētām vai krāsaini krāsotām mēbelēm.